Programovací box. S možností napsat si vlastní program.

English.

Programovací box Při nakupování na hobbyking.com mi bylo nabídnuto že si mám ještě něco dokoupit, neboť ještě nějaké gramy schází do vyčerpání poštovného. Tak jsem hledal co tam přihodit a narazil jsem na programovací box Turnigy 160A 1:8th Scale Sensorless ESC Programming Box. Tedy je to box na kterém je napsáno Card. Váha u boxu byla udána na 20g a cena 10USD. No nekup to! Další zbytečnost do sbírky.


Nařezaná překližka Když box dorazil potvrdilo se mé podezření, váží cca 78 gramů. Box jsem otevřel abych zjistil co je vevnitř. Displej tlačítka, zbytek není vidět je schovaný pod displejem. Displej je k desce plošných spojů přiletován přes kolíky takže bez odletování nebo přestřižení se nedá pod něj dostat. Těsně nad tlačítky se nachází pady pro připojení ISP programátoru, takže není nutno displej pro změnu programu oddělovat. Tedy pokud víme jak je to celé zapojené. Na obrázku je sou již na pady naletovány vodiče vedoucí k programátoru.


Sestavený držák Displej jsem odpájel od desky a vyměnil kolíky za nové. Do desky plošných spojů jsem zapájel protikus, dutinky, je nutno použít nízké provedení jinak bude displej vysoko nad deskou a sestava se nevleze zpět do krabičky. Pozor kolíky se musí po zapájení mírně ohnout dovnitř, displej je mírně šikmo k desce plošných spojů.


Držák ze zadu Po zapnutí se spustil program který vypsal něco na displeji a dál nic, nereagoval na tlačítka. Pokusil jsem se z něj program vyčíst, nelze je zamknutý. Takže není možno jej uvést do původního stavu, vzhledem k tomu že nemám pro kartu / box využití rozhodl jsem se přehrát stávající program svým abych vyzkoušel zda tlačítka fungují. Program jsem napsal v prostředí pro Arduino, je to nejrychlejší cesta, a nahrál jej ISP programátorem. Obsluha displeje a tlačítek fungovala bez problémů.


Držák ze zadu, prázdný Na desce je procesor ATmega 168PA, oscilátor na 16 MHz, dioda propojující Rx Tx, stabilizátor 5V a to je vlastně vše. Podrobnosti jsou ve schématu. Ve schématu jsou také napsány stavy pojistek, což je důležité s ohledem na použitý rezonátor a číslování pinů podle Arduina.

Programovací box je tedy použitelný pro vlastní konstrukci nějakého ovládacího, programovacího přípravku, vlastního Boxu, zobrazovače.... Je kompatibilní s Arduinem s procesorem ATmega 168, jen není obsluhován reset pro možnost zavádění přes downloader, ale není problém externí ruční reset doplnit.





Schéma jako obrázek GIF

Schéma ve formátu Formica program je možno si stáhnout zde: Formica

Testovací program pro box napsaný v IDE Arduino



TOPlist