Drobnosti kolem Linuxu:

Občas na některé věci používám Linux. Vybral jsem si edici UBUNTU a té se držím od verze 6.1. Pokud by někoho zajímalo proč, tak protože, mi sedla.

AMILO A1650G

Tady mám Linux jako druhý systém, bohužel se mi nikdy nepodařilo rozjet vestavěnou síťovou kartu. Nepodařilo se zapnout vysílač, karta přijímá, vidí okolní sítě, ale nevysílá. I přes zkoušení různých návodů z netu NIC. Proto jsem si pořídil PCMCIA kartu WL-107g, ta po zasunutí do slotu bez jakýchkoliv problémů a "bez instalace" v linuxu „naskočila“ a jede spolehlivě.

Kdyby někdo znal vyzkoušené konečné řešení pro zprovoznění vestavěné karty, byl bych velice potěšen. Pokud mi někdo dodá popis postupu pomocí něhož se mi podaří zprovoznit vestavěnou wifi kartu v UBUNTU 8.10, tak slibuji basu piva.

Vyřešeno !!!

5/9/2010
Slíbil jsem basu piva, koupím ji tedy sobě.
Jak zprovoznit WiFi na FUJITSU SIEMENS AMILO 1650G?
Mi se to podařilo takto:
Nejdříve, tedy naposled po přeinstalování na U10.4, jsem zkoušel postup uvedený na http://www.marvec.org/amilo/. Vše se tvařilo jako že jo, ale signalka WiFi se nerozsvítila a WiFi nejelo. Asi 1655 neni 1650.
Opět a po dlouhé době, jsem začal hledat zda by to nějak nešlo a studoval zdrojáky. V podstatě jde o to zapsat na vhodnyý port vhodné číslo, ale jaké a kam, to nevím? Při hledání jsme se dostal k acerhk, který jsem už jsem kdysi zkoušel. Tentokrát jsem si všiml že ve vyhledávači vyskočilo i nějaké AcerHK GUI. Ve správce balíku Synaptic jsem našel acerhkgui a nainstaloval jej. Během instalace došlo i k doinstalovani acerhk. Po ukončení istalace se objevilo v menu nabídka Aplikace -> Systémové nástroje -> AcerHK GUI. Sputil to jsem tedy a v okně které vyskočilo stiskl tlačítko pro zapnutí WiFi. Rozsvítila se signálka WiFi a dalším průzkumem z příkazového řádku jsem zjistil že je i zaplný vysílač. Pak už jen stačilo dokonfigurovat síť a zadat správný wep. Hurá jedeto!!!!!